Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Vali ve Başkan imzaladı.

Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi arasında İkiz Konak olarak adlandırılan tarihi yapının restore edilerek turizme kazandırılması için bir protokol imzalandı.
Çorum Valiliği tarafından sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, “Kültür yolu rotası üzerinde bulunan İkiz Konak olarak adlandırılan yapının restorasyonunun yapılması işine ilişkin protokol imza töreni valiliğimiz toplantı salonunda gerçekleştirildi.” denildi.
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da dün yapılan Meclis toplantısında Tarihi konakların restorasyonu ile ilgili bilgi verdi.
İki Konak Projesinin protokolünü imzaladıklarını belirten Aşgın, “Kale’den Ulu Cami’ye uzanan bir Kültür Yolu Projemiz var. Bu proje kapsamında orada bir İkiz Konak bulunuyor. Buranın restorasyonu ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde ki girişimlerimiz neticelendi. 1,5 milyon liralık kısmını Bakanlık verecek bizde belediye olarak geri kalanını tamamlayacağız. Bu konağı butik otel olarak kullanacağız. Kale içinde fonksiyon verilecek binalardan bir tanesi de butik otel olacak. Tarihi doku içinde konaklamak isteyenler için bir yerimiz olsun istiyoruz” bilgisini paylaştı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın