Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

ÜLKÜ OCAKLARI SOKAK HAYVANLARINA ŞEFKAT ELİNİ UZATTI

Ülkü Ocakları Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli Uzattı
Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanlığı havaların iyice soğumasıyla sokakta yiyecek bulmakta sıkıntı çeken sokak hayvanlarını unutmayarak kentin farklı noktalarına su, mama ve kapalı barınaklar koydu.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum İl Başkanı Orhan Tosik, sokak hayvanları için kapalı barınak, su ve mama desteğinde bulunduklarını söyledi.
Can dostlarını unutmadıklarını aktaran Tosik, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını dile getirdi.
Alaca, Osmancık, İskilip, Sungurlu ve Hacıhamza Ülkü Ocaklarınında aynı duyarlılığı gösterdiğini açıklayan Tosik, “Çorum Ülkü Ocakları olarak, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’nın “Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler (Allah ve melekler) de size merhamet etsin.” Hadis-i Şerifi mucibince bu kış günlerinde sokak hayvanlarının aç kalmaması, soğuktan zarar görmemesi adına belirli noktalara barınak ve mama kapları bıraktık” dedi.
Sokak hayvanlarının çetin kış şartlarından olumsuz etkilendiklerini bildiren Tosik, “Ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz sevgi ve şefkatle, yeryüzünde insanoğluna yaren ve yardımcı olması için var edilen canlıları Allah’ın bizlere bir emaneti olarak görüyor ve elimizden geldiğince sahip çıkmaya gayret gösteriyoruz. Bu faaliyette emeği geçen teşkilatlarımıza, sessiz dostlarımızı yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın