Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞININ DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN ADI “HİTİT” OLDU

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kullanılan elektronik sistemlerin merkezi olarak yönetilebilmesi ve birimlerce kullanılan yazılımların teknik altyapılarının tek çatı altında toplanması için başlatılan dijital dönüşüm çalışmaları tamamlandı.

Projeye; Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşların çalışanları arasında yapılan ankette açık ara oylanan “HİTİT” dijital dönüşümün adı oldu.

“Hitit Kültür ve Turizm Sistemi Projesi” ile Bakanlığımız birimlerinde, birbirinden bağımsız teknoloji, altyapı, yazılım ve standartlardan oluşan 120’nin üzerindeki uygulama tek bir sistem altında birleştirilmiş olup gerekli uygulamaya tek bir adres üzerinden erişim, işlemlerde hız ve etkinlik sağlanacak.

Sistemin en büyük getirilerinden biri de, mevcut durumda münferit olarak çalışan birçok sistemin, birleştirildikten sonra birbirleriyle veri alışverişi yapabilecek konuma gelecek olmasıdır. Bu da, kullanıcılara çalışma alanını ilgilendiren daha geniş ve daha zengin bir veri kaynağına ulaşma şansı tanıyacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın