Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

“Hitit Güneşi İle Doğan Güçlü Kadınların İşbirliği Projesi”

Çorum Valiliği ile Hitit Güneşi Kadın Girişimi Üretim  ve Kalkınma  Kooperatifi işbirliği içerisinde hazırlanan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik destek Programı tarafından kabul edilerek hayata geçirilen  “ Hitit Güneşi İle Doğan Güçlü Kadınların İşbirliği Projesi” çerçevesinde 3-4-5 Ekim 2020 tarihlerinde Çorum Belediyesi Buhara Kadın Kültür Merkezinde  Soocommerce Yazılım San ve Tic.A.Ş firması Genel Müdürü Sezer Özgür tarafından e- ticaret ve E ihracat konularında uygulamalı ve teorik eğitim verildi. Eğitim programının açılışında bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Recep Yüksel yaptığı konuşmada; Kadın emeğinin ekonomik katma değerine ,kooperatiflerin ekonomide lokomotif görevi üstleneceğine vurgu yaparak globalleşen dünyada dijitalleşme ve e ticaretin önemine değindi.
Çorum Belediyesi Kadın Kültür Merkezi sorumluları, üretici kadınlar, merkez ve ilçe halk eğitim merkezleri öğretmenleri,Alaca,Boğazkale,İskilip,Kargı,Mecitözü,Sungurlu ilçelerinde bulunan kadın kooperatifleri yöneticileri ve üyelerinin katıldığı eğitim yoğun ilgi gördü.

Proje kapsamında Hitit güneşi Kadın girişimi Üretim ve Kalkınma Kooperatifi bünyesinde www.hititgünesim.com markası ile tescillenen  ve 5 dilde hizmet verecek satış sayfasında il ve ilçe genelinde kadınlar tarafından üretilen ürünlerin  e-ticaret ve e-ihracat ile buluşması sağlanacak. Böylece Çorumlu kadınlar el emeği göz nuru ile ürettikleri ürünlerini yurt içi ve yurt dışında satma imkânını elde edecekler. Üreten her kadının kazanç elde etmesi ile yola çıkan Hitit Güneşi Kadın Girişimi Üretim ve Kalkınma kooperatifinin süreç içerisinde pazarlama üretim, yönetim, girişimcilik ve özgüven geliştirme gibi eğitimleri devam edecek.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın