Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

HAVAALANI İÇİN DEVREYE GİRDİ 100 MİLYON TL DESTEK VERECEK

Çorum’un başarılı işadamlarından Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Ahlatcı Metal Rafineri’nde konuk etti.
Ahlatcı, bakanın ziyareti sırasında Çorum’a yap, işlet, devret modeliyle müstakil bir havaalanı kazandırılabileceğini ifade ederek, Ahlatcı Holding olarak 100 milyon TL destekte bulunmaya hazır olduklarını açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun oldukça sıcak baktığı bu teklife Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’nin 3.5 kilometre uzunluğundaki piste destek vermesi halinde Çorum’a müstakil bir havaalanı kazandırılacak.
YENİ YATIRIMLAR İÇİN İHTİYAÇTIR
AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’nın da hazır bulunduğu ziyaret sırasında konuşan Ahmet Ahlatcı, bölgenin ihracaat şampiyonu olan Çorum’da yeni yatırım ve istihdam alanlarının artırılması için havaalanı ve demiryolu gibi ulaşım gereksinimlerine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Tamamen kendi imkanları ile büyüyen, yerel müteşebbis ve girişimcilerin çabalarıyla “Anadolu Kaplanı” unvanını alan Çorum’un daha fazla üretim ve istihdam yaratacak bir şehir olduğuna vurgu yapan Ahmet Ahlatcı, , Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na “Yap, işlet, devret” modeliyle Çorum’a müstakil bir havaalanı kazandırmak istediklerini kaydetti.
BELEDİYE VE VALİLİK PİST YAPACAK
Ahlatcı Holding olarak havaalanı yapımı için 100 milyon TL destek vermeye hazır olduklarını söyleyen Ahmet Ahlatcı, Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’nin de 3.5 kilometre uzunluğundaki piste destek vermeleri halinde havaalanını yaparak Ulaştırma Bakanlığına devredebileceklerini aktardı. Bu teklife oldukça sıcak bakan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’nin net bir adım atmaları halinde havaalanı yapımına başlayabileceklerini dile getirdi.
Kaynak: Çorum Time
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın