Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

HALKIMIZIN HUZURU VE REFAHI HERŞEYİN ÜSTÜNDE

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, İl Eğitim Sağlık ve Sosyal İşler Başkanı Dr. Özgür Özçerezci, İl Teşkilat İşler Başkanı Av.Halil Afşar, Gençlik Politikaları Başkanı Cihat Eker ile birlikte, Çorum  Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Ertuğrul Kazak’ı  evinde ziyaret etti.
Görüşmede Başkan Kazak hazırlamış olduğu Sorunlarımız ve Çözüm Önerilerimiz çalışmasını , İl Eğitim Sağlık ve Sosyal İşler Başkanı Dr. Özgür Özçerezci’ye teslim etti.
Görüşmede
1. Temsil edilme ve muhatap alınma sorunu
2. Engelli park yeri sorunu
3. Kaldırım rampaları sorunu
4. Kamu ve özel binaların yapısı ve engellilerin giriş sorunu
5. Engelli tamir atölyesi ihtiyacı
6. Akülü tekerlekli sandalye şarj ünitelerinin yetersizliği
7. Engellilerin ihtiyaçları için nakil işlemi
8. Engellilere yönelik sosyal tesis ve aktivite ihtiyacı

Gibi sorunlar ele alındı.
Orhan Vargeloğlu, DEVA Partisi olarak, Halka Hizmetin Hakka Hizmet olduğunun bilinci ile tüm yurttaşlarımızın emrinde olduğumuzu, Halkımızın huzuru ve refahının her şeyin üstünde olduğunu, Engelli bireylerin toplumun her alanında daha rahat ve huzurlu bir şekilde yer alabilmeleri için her türlü politikanın destekçisi olduklarını belirterek, DEVA iktidarında hizmetlerin sözde kalmayacağını belirtti.
Aynı zamanda Deva Partisi İl Başkanlığı çerçevesinde Engelli bireylere yönelik Politikalarının daha etkin bir şekilde yürütülmesi için Sağlık Politikaları Başkanlığı altında Engelli Hakları Komisyonu kurulması çalışmaları başlatılmıştır. Yapılan görüşme özelinde Çorum Engelsiz Yaşam Derneği ve genelde tüm engelli bireylerin seslerini duymak ve duyurabilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın