Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

ERBAKAN İÇİN ULU CAMİDE MELİD-İ ŞERİF OKUNDU.

Çorum ulu camide merhum Başbakanlardan ve Milli Görüşün Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan için ölümünün onuncu yıl dönümü nedeniyle mevlid-i şerif okutuldu.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Çorum il temsilcili tarafından 26 Şubat cuma günü Ulu Cami’de ikindi namazından önce gerçekleşen mevlid-i şerife programına Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, AGD Şube Başkanı Mehmet Göle, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Din Görevlileri Osman Yankun, Hasan Çakmak, Duran Yalçın ve Musab Üngever’in görev aldığı programda duayı Hafız Mustafa Gökmen yaptı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program okunan mevlid-i şerifin ardından yapılan dua ile sona erdi.

Programla ilgili açıklamalarda bulunan AGD Şube Başkanı Mehmet Göle, 54. Hükümetin Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ömrünü İslâm’a ve milletine hizmete adadığını söyledi.
Mehmet Göle, “Necmettin Erbakan, malı ve canı ile cihad ederek ömrünü geçirmiş bir devlet adamı, siyasetçi, mütefekkirdir.
Ömrünü İslam Birliği idealine ve bu milletin saadetine adamış bir liderdir. Engellemelere rağmen bıkmadan usanmadan yoluna devam etmiş, davasından asla dönmemiş bir dava adamıdır” dedi. Göle, mevlid programının Çorum Ulucamii’nin yanı sıra Alaca Şıhlar Camii, Sungurlu Çarşıbaşı Camii, İskilip Ulu Camii, Bayat Yatukçu Camii, Dodurga Kızılkanat Camii, Kargı Mihri Hatun Camii’nde de gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın