Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Çorum Türk Ocağı Melikgazi Hatıra Ormanı Kurdu.

Türk Ocakları Çorum Şubesi tarafından Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Sarmaşa Mevkiinde Milli Mücadelenin 100. Yılı Münasebetiyle “MELİKGAZİ Hatıra Ormanı” oluşturuldu.
Türk Ocakları Çorum Şube Başkanı Prof. Dr. İrfan Çağlar yaptığı açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Ocakları arasında 2019 yılında yapılan mutabakat gereğince; Milli Mücadelemizin 100. yılı münasebetiyle 81 ilde Türk Milletinin tarihi değerlerinin isimlerinin verildiği Milli Mücadele Ormanları oluşturulmasına karar verilmişti dedi.
Bu doğrultuda Milli Mücadele’nin 100. yılına ithafen ağaçlandırılan Melikgazi Hatıra Ormanında fidan dikimi gerçekleştirildi.
Şube Başkanı Prof. Dr. İrfan Çağlar, yönetim kurulu üyeleri ve Türk Ocaklılar programda hazır bulundu. Türk Ocakları şube Başkanı Çağlar, ” Melikgazi, Anadolu’nun Türkleşmesinde ve vatanlaşmasında önemli görevler üstlenmişti. İsminin yaşatılması ve unutulmaması bizler için önemliydi. Hatıra Ormanımıza Melikgazi ismini vererek bunu amaçladık dedi.
Emeği geçenlere teşekkür eden Çağlar, diktiğimiz her bir fidanın hayatımıza nefes olmasını diliyoruz. Milliyetçiliğimizin gereği olarak vatanımızın her karış toprağının güzelleşmesi ve zenginleşmesi en büyük temennimizdir. Bu vesileyle Milli Mücadele kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın