Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

ÇORBİS ÖRNEK BİR PROJE

Çorum Belediyesi’nin bisiklet kullanımını yaygınlaştıran çalışmalarını memnuniyetle takip ediyoruz.
Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Gülay Göbel, Çorum’un bisiklet şehri olması yönündeki adımları son derece kıymetli buluyoruz’ dedi.
Gülay Göbel, ÇORBİS gibi örnek projelerle adından söz ettiren şehrimizde, Gazi ve İnönü Caddeleri’nin bisiklet yollarına kavuşturulması girişimini desteklediklerini söyledi..
Kısa bir süre önce uygulanmaya başlanan bisiklet yolları projesinde değişiklik kararı alınmasına anlam veremedik. Bu yüzden halkın beğenisini kazanan bir çalışmadan geri adım atılmaması gerektiğine inandıklarını dile getiren Gülay Göbel, Bisiklet kullanımının devlet eliyle teşvik edilmesiyle birlikte son yıllarda Çorum’da bisiklet kullanımı hayli artış gösterdi. Bisikletlilerin trafikte güvenle hareket edebilmeleri için bisiklet yolları en önemli ihtiyaç.
Çorum’da bisiklet sporuna olan ilgi de her geçen gün artıyor. Bu branştaki başarılara yenilerinin eklenmesi için gerekli altyapının sağlanması elzemdir.
Çorum Bisiklet Platformu ve Bisiklet Toplulukları üyelerince yapılan açıklamalarda da dile getirilen haklı taleplerin takipçisi olduğumuzu belirtiyor, yetkililerden bu hususta ilgi ve destek beklediklerini ifade etti..

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın