Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Ceylan, Eski Hastane 2021 Yılında Hizmete Açılacak.

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un gündeminde yer alan eski devlet hastanesi ile ilgili olarak gelişmeler hakkında açıklamalarda bulunarak, hastanenin yapımına 2021 başında başlanacağını ve yıl sonunda da bitirilerek hizmete açılacağını açıkladı.

Eski Devlet Hastanesi önünde muhalefet partilerinin nöbet tutmaları ile ilgili bir basın mensubunu sorusunu yanıtlayan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, muhalefet partilerinin kendilerine göre yaptıkları çalışmayla ilgili yorum yapmak istemediğini, demokratik bir ülkede demokratik haklarını kullandıklarını ifade etti.

Hastane ile ilgili olarak 2020 yılının başında İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ile birlikte bir çalışma başlattıklarını hatırlatan Milletvekili Ceylan, hastanede yapılan incelemeler neticesinde depreme dayanıklılık ile ilgili sıkıntının olduğunu ve bunun da kamuoyuyla paylaşıldığını dile getirdi. Geride kalan süreçte 3 heyetin gelerek inceleme yaptığını, son olarak da geçtiğimiz hafta 4. Heyetin Çorum’a geldiğini ifade eden Milletvekili Ceylan, 1 ay önce gelmesi planlanan heyetten bulunan 7 kişinin koronavirüse yakalanması nedeniyle bir gecikme olduğunu vurgulayarak, son değerlendirmeler için de bir heyetin daha geleceğini açıkladı.

Hastane ile ilgili her hangi bir sorunun olmadığını ve sürecin devam ettiğini kaydeden Ceylan, 2021 yılının başında hastanede tadilat ve yeni bina yapımına başlanacağını, yılın sonunda da Çorum’un hastaneye kavuşacağını müjdeledi.

8 BİN METREKARELİK YENİ BİR BİNA DAHA YAPILACAK

AK Parti iktidarının milletine nasıl hizmet edeceğini çok iyi bilen bir iktidar olduğunu kaydeden Ceylan, “O binanın kapısını açıp içeri girmekle olmuyor. Söz konusu C blokun yüzde 20 güçlendirilmesi gerekiyor. Ayrıca yanına da içerisinde ameliyathaneler, laboratuarlar, poliklinik hizmetlerinin verileceği birimlerin bulunduğu en az 8 bin metrekarelik bir bina daha yapılacak” açıklamasında bulundu.

2 ODA BİR SALON DEĞİL 50 MİLYONLUK YATIRIM

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in hastanenin yüzde 20 güçlendirilmesini belediye imkanlarıyla yapabileceği yönündeki açıklamalarını da değerlendiren Milletvekili Ceylan, “Daha önce böyle bir hastane yapmadıkları için kendisi iyi niyetle ben karşılayım demiş. Burada 2 oda 1 salon yapılmıyor. 50 milyonluk bir yatırım. O7Nun için herkes konuşurken lafın nereye gttiğini bilmesi lazım. Haa 50 milyonu karşılayacaksa, devletin kurumlarına getirsin bağışlasın. Yapsınlar. Devlette işler böyle yürümez, bu arkadaşlar da devlette işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenecek” ifadelerini kullandı.

HASTANENİN BİR BLOĞU DAHA COVİD-19’A TAHSİS EDİLDİ

Milletvekili Ceylan, pandemi sürecinde Çorum’un durumu ile ilgili olarak da kısa bilgiler paylaştı. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğunluktan dolayı Alaca, Sungurlu ve İskilip Devlet Hastanelerine hasta sevklerinin yaşandığını anlatan Ceylan, hastanenin bir bloğunun daha Covid-19 hastalarına tahsis edildiğini, artık çok zorunlu kalınmadığı sürece hasta sevklerinin olmayacağını vurguladı.

Sağlık Bakanlığının sürecin atlatılması için çok yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Ceylan, vatandaşlardan maske-mesafe ve hijyen konusunda duyarlı olmalarını istedi. Yeni bir kısıtlamanın olup olmayacağı konusunda ise Ceylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan bakanlar kurulunda bu konuda bir değerlendirme yapılacağını dile getirdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın