Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

“BU SÜREÇTE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOK YORULDU”

“Bu Süreçte Sağlık Çalışanları Çok Yoruldu”
Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı ve Başkan Yardımcıları, Heri Haber, Çorum Yaşam ve Çorum Vatan internet sitelerinin bulunduğu basın bürosu ziyaret ettiler.
Ziyarette Heri Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Külcü, Çorum Yaşam Genel Yayın Yönetmeni Duran Atak ve Çorum Vatan Genel Yayın Yönetmeni Ömer Doğan hazır bulundu.
Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı ve Başkan Yardımcıları Eray Bayrak ve Salih Bozok, ziyaret sırasında sendikanın çalışmaları hakkında bilgi vererek, sağlık gündemi üzerine bir süre sohbet edildi.
Sendika olarak sağlık çalışanlarına her zaman destek olmaya, onların sorunlarını dile getirmeye devam ettiklerini ifade eden Saatci, “Bütün dünyayı saran Koronavirüs’e karşı mücadele eden arkadaşlarımızın her konuda yanındayız. Bu anlamda basınımızın büyük desteğine ihtiyacımız olduğu için şehrimizin önemli sitelerinden biri olan sizleri ziyaret ettik. Tüm halkımızdan tek isteğimiz evlerinde kalmaları” diye konuştu.
Koronavirüsün meslek hastalığı sayılması konusunda çıkan genelge çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Saatci, “Vazife malulü sağlık çalışanlarımızın aileleri, maaştan ek ödemeye, faizsiz konut kredisinden çocuklarına eğitim öğretim yardımına, istihdam hakkından fatura indirimlerine kadar pek çok imkana kavuşacaklardır. Salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın kadrolarına göre vazife malülü/meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması sağlanmıştır” dedi.
Vatandaşlara yılbaşı tedbirlerine uymaları konusunda çağrıda bulunan Saatci, bu süreç içerisinde gerek insanların gerekse de sağlık çalışanlarının çok yorulduğuna vurgu yaptı.
Bu zamana kadar 250’ye yakın sağlık çalışanının koronadan hayatını kaybettiğini hatırlatan Saatci, “Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Hepsi görev şehidi oldu. Rabbim yakınlarına sabır versin” ifadelerini kullandı.
Külcü, Atak ve Doğan Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci ve Başkan Yardımcıları Eray Bayrak ve Salih Bozok’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, çalışmalarında başarılar dilediler.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın